Elektrokola Agogs opět nezklamala

 

Elektrokola značky Agogs byla zapůjčena na akci "Do práce na kole" v Liberci.

Květnová kampaň "Do práce na kole" je již za námi a proto jsme se rozhodli uskutečnit rozhovor s jedním z jejich účastníků. Tato skupinka „Informatulíků“ nebyla vybrána náhodně. Její členové totiž pro cestu do práce a zpět nevyužívali klasických jízdních kol, ale elektrokol značky AGOGS zapůjčené od liberecké firmy Elbikes.cz, tedy od nás:)

Nyní si můžete přečíst exkluzivní rozhovor s jedním „Informatulíkem“, vedoucím katedry informatiky Ekonomické fakulty technické univerzity v Liberci doc. Ing. Janem Skrbkem, Dr.

Jak jste se vůbec o kampani Do práce na kole dozvěděl a co Vás vedlo k využití nabídky zapůjčení elektrokol na tuto akci?

O kampani „Do práce na kole“ jsem slyšel již dříve a měl jsem chuť se do této akce zapojit. Vyskytl se však nečekaný problém – prudce se zhoršující bolesti kyčle, jež vyústily k diagnóze nezbytné výměny kyčelního kloubu v průběhu letošního léta. Představa pravidelného dojíždění do práce na kole byla pro mě nemyslitelná. Pak jsem ale objevil nabídku společnosti Elbikes.cz na zapůjčení elektrokol v rámci kampaně pro tříčlenný tým zdarma. Něco málo jsem si o elektrokolech zjistil a usoudil, že takto by mohla být i pro mne kampaň realizovatelná. Domluvil jsem se s kolegy z katedry informatiky a společně jsme podali žádost o zapůjčení elektrokol, které bylo k našemu velmi příjemnému překvapení vyhověno.

A jak se Vám na elektrokole jezdilo? Šlo to i se zdravotními obtížemi, které jste uvedl?

Jezdilo se mi parádně. Zpočátku jsem kolo využíval pouze na cesty do práce a později na něm začal vyrážet i na výlety po okolí. Na trasy, o kterých jsem si již myslel, že je nemohu ve svém zdravotním stavu absolvovat.

Jaké jsou podle Vás největší benefity, které elektrokolo přináší?

Neuvěřitelně se mi rozšířil akční rádius cyklovýletů. Díky elektrokolu jsem absolvoval i cesty, na které by mi na mém klasickém horském kole síly již těžko stačily. Zní to možná banálně, ale měl jsem po delší době možnost se při vyjížďce do Jizerek nebo do Českého ráje skutečně kochat nádhernou přírodou. A to bez velké námahy, ale i s pocitem, že přece jenom mám nohy opřené do pedálů. Mohl jsem strávit více času se svou „cyklistickou rodinou“, která by jinak vyrážela na kole beze mě. Elektrokolo mi pomáhalo zvládat i cesty do práce bez větší námahy. Na katedru jsem tak přijel vždy plný sil a ani jsem se po cestě nezapotil.

Je zde i nějaká nevýhoda elektrokol na kterou byste rád upozornil?

Především chci zdůraznit, že elektrokolo je skvělá věc, a to nejen pro starší lidi či lidi se zdravotními problémy, ale vyzkoušela ho i moje manželka a můj syn, kteří z něj také byli nadšeni. Snad jedinou nevýhodu spatřuji ve vyšší hmotnosti elektrokola, danou dobíjecím akumulátorem, což se může negativně uplatnit v případě jeho vybití. S tím přirozeně souvisí i nutnost průběžného dobíjení akumulátoru.

Bylo dobíjení akumulátoru složité?

Při cestách do zaměstnání naprosto stačilo akumulátor nabíjet doma po návratu. Horší situace byla během výletů. Cesta v rovinatém terénu nebyla z hlediska spotřeby energie nijak náročná, ale v kopcovitém a horském terénu její spotřeba rapidně rostla. Stojany na dobíjení nejsou zatím v Libereckém kraji obvyklé, a já proto musel cesty plánovat tak, abych navštívil některé ze svých přátel a mohl si u nich elektrokolo dobít, což mé výlety částečně omezovalo.

Jak často bylo nutné elektrokolo dobíjet?

To nelze jednoznačně říct. Záleží na tom, jak moc podpůrný pohon využíváte a hlavně na kopcovitosti terénu, ve kterém jezdíte. Mohu však konstatovat, že „výdrž“ akumulátoru předčila mé očekávání. Bez průběžného dobíjení jsem např. absolvoval cestu z centra Liberce na Jizerku a zpět (65 kilometrů).  

Po měsíční zkušenosti s elektrokolem zvažujete jeho využívání i do budoucna?

Určitě zvažuji budoucí koupi takovéhoto kola. Byl to pro mě opravdu velký pomocník a já si tak mohl opět po delší době skutečně vychutnat jízdu městem i přírodou.

Samozřejmě moc děkujeme za toto nezávislé hodnocení panu doc. Ing. Janu Skrbkovi, Dr.  Ale ještě bychom rádi doplnili jednu velmi důležitou informaci a to, že panu doc.Ing. Janu Skrbkovi Dr. je 61 let a váží 97 kg.

Tuto informaci  uvádíme pouze proto, aby si každý, kdo již dosáhl takového věku uvědomil, jak dlouho se dá žít s pohybem a na pohodu.

Právě díky elektrokolu tak můžete sportovat, jak sami dlouho budete chtít. 

Ještě bychom rádi reagovali na informaci ohledně dobíjecích stanic. Pokud si zapůjčíte elektrokolo v naší půjčovně Elbikes.cz, tak si již od příštího jara budete moci své elektrokolo dobít v Bedřichově na Lesní chatě, kde bude dobíjecí místo výrazně označeno. Dalším místem bude dobíjecí stanice v restauraci Pyramida na Jizerce. Tento projekt se připravuje již od roku 2013 a právě na jaře 2015 by měl být uveden do provozu. V pohodě a bez obav z vybití baterie, pak zvládnete cestu z Liberce přes Bedřichov až na Jizerku a zpět.

Výlet si tak budete moci naplánovat i s větším převýšením nebo se zajížďkami po zajímavých cestách přes Jizerské hory. 

 

Na akci „Do práce na kole“ byla zapůjčena elektrokola značky AGOGS

Doc.Ing. Jan Skrbek Dr. testoval model Agogs Trace Trek.

Mgr. Tomáš Žižka a Ing. David Kubát testovali model Agogs Uphill Tour.

Všem pánům ještě jednou moc děkujeme.

Vyzkoušejte si i Vy elektrokola zdarma

Samozřejmě si v našich půjčovnách elektrokol v Liberci a Turnově můžete zdarma tyto i jiné modely elektrokol vyzkoušet.

Budeme se na Vás těšit.

 

Váš tým Elbikes.cz